Getir araç kiralama hizmetine başlıyor

Getir araç kiralama hizmetine başlıyor

Yurtdışında atılım yaparak Avrupa’da adından söz ettiren Gettyr, bugün araç kiralamaya başladı. Bugün araç kiralama hizmeti bugünden itibaren kullanıcılara sunuldu.

Getir, bugün araç kiralama hizmetini başlattığını açıkladı. Şu an ise getir, çarşı, büyük, yemek, su, iş, taksi ve araç şeklinde 8 ayrı hizmette bulunmaktadır.

Getir, araç kiralama hizmeti için MOOV ile anlaştı!

Getir, araç kiralama hizmetlerinin %75’ine sahip olan MOOV ile anlaşma yaptı. Uygulamaya girdiğinizde aşağıda bir araç şeklinde yeni bir seçeneği olduğunu görüyoruz. Bu sayede artık araç kiralamak isteyen kişiler uygun sürücü belgesine sahip olması şartıyla araç kiralanabilecek.

Başvurunun ilgili kısmına girilirken öncelikle MOOV onay sözleşmesi bulunmaktadır. Daha sonra ehliyetin fotoğrafını istenmektedir. Daha sonra verilerinizi bir videoyla onaylamanız bekleniyor ve bu da kişisel verilerinizin ele geçirilmesi durumunda başkalarının sizin adınıza araç kiralamasının önüne geçecek iyi bir önlem.

Araç kiralamak istediğinizde önünüze uygun araçların bulunduğu sayfa açılıyor. Buradan, bulunduğumuz bölgedeki takım servisinde yer alan tüm makineleri görebiliriz. Aynı zamanda tip plakası, yakıt durumu ve fiyat hakkında bilgiler içerir.

Mesela bugün kontrol ettiğimizde Kia Stonic isimli SUV için dakikası 3,45 TL, Renault Clio için ise 2,55 TL ödüyoruz. Ayrıca birçok araba markası ve modeli olduğunu da belirtmek gerekir. Farklı arabaların fiyatların farklılık gösterir.

Bunun yanı sıra getir araç, Kia bazı otomobilleri fırsat aracı olarak etiketleyerek kullanıcılara çeşitli imkanlarda sunacak. Bu araçların diğer modellere göre nispeten merkezden daha uzak modeller olduğu ya da depoları boşalmak üzere olan araçlar olduğunu tahmin ediyoruz. Zira en yakınınızdaki Kia Stonic isimli aracı kiralamak istediğimizde, eğer Petrol Ofisi’ne uğrayarak depoyu doldurursanız 15 TL bir indirim kazanacağınızın bilgisi veriliyor.

Birçok kişi bu araç kiralama hizmetinin taksi sorununa harika bir alternatif olacağını düşünüyor. Çünkü kısa ve uzun mesafeler için yüksek taksiler yerine istenilen marka ve modelde benzer fiyatlara araç kiralama imkanına sahip olmak büyük bir avantaj olabilir.