Yakında Türkiyede de faaliyete geçecek olan HBO Max, Türkçe dublajıyla kullanıcıları baya heyecanlandırdı!

HBO Max yakında Türkiye’ye gelecek

Yakında Türkiyede de faaliyete geçecek olan HBO Max, Türkçe dublajıyla kullanıcıları baya heyecanlandırdı!

Dijital dönüşümün taşıyıcı olan internetin gelişmesiyle birlikte televizyon ve sinemalarda gördüğümüz yapımlar da dijitalleşmeye başladı. Bu durumda Netflix, Disney, Amazon Prime gibi platformlar hayatımıza dahil oldu. Özellikle küresel pandemi nedeniyle evde yaşadığımız iki yıllık dönemde, müşterilere belirli bir aylık ücret karşılığında hitap eden hizmetlerin daha yaygın hale geldiği söylenebilir.

Türkiye’de başarıyla faaliyet gösteren video streaming servislerinin yanı sıra ülkemize gelmeye hazırlanan platformlarda da önemli gelişmeler yaşanıyor. Son olarak HBO Max bazı dizilere Türkçe dublaj da ekleyerek yakında ülkemize geleceğini duyurdu. İşte detaylar…

HBO Max, sevilen bir dizisine Türkçe ses seçeneğini ekledi:

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında İsveç, Danimarka ve İspanya gibi 6 Avrupa ülkesini de bünyesinde barındıran HBO Max, faaliyetlerine Şubat ayında başlayacağını duyurmuştu. 2022’de Türkiye dahil 21 ülke daha HBO Max’a erişim imkanına sahip olacak. Bu kararıyla kullanıcıları heyecanlandıran platform, bir süre önce yeni bir hamle yaparak ülkemizde hizmet vermeye başlamasının an meselesi olduğuna dikkat çekmişti.

HBO Max’e farklı şekillerde bağlanan bazı kullanıcılar, birçok dizi için Türkçe dublaj seçeneği olduğunu fark etmişler. John Cena, Jennifer Holland ve Freddie Stroma gibi hepimizin WWE’den iyi tanıdığı isimlerin yer aldığı Peacemaker bu tür yapımlardan biri. Sosyal ağlarda paylaşılan fotoğraflardan şu ana kadar altyazı değil Türkçe dublaja izin verildiğini görüyoruz.

Türkiye’deki video akış hizmetlerinin çoğu Türkçe dublajı desteklemektedir. Ayrıca ülkemizde yakında faaliyete geçecek platformlardan biri olan HBO Max’in bu yönde gideceği, beklenenden daha hızlı geleceği ve seslendirme sanatçılarına büyük önem vereceği şeklinde yorumlandı.