OPPO Türkiye, Dünyada Dördüncü Sıraya Yükseldi

OPPO Türkiye, Dünyada Dördüncü Sıraya Yükseldi

OPPO Türkiye bugün bir basın bültenin de paylaştı. Firma birinci çeyrek sonuçları ile önemli bir başarıyla adından söz etti. Türkiye de önemli bir noktada yer alanOPPO, Canalys verilerine göre orta ve üst düzey pazarlarda istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ederken 2022’nin ilk çeyreğinde dünyanın dördüncü en büyük akıllı telefon markası konumunda yerini aldı.

Konuyla ilgili olarak yapılan paylaşımlara göre ise şirket, 2022 yılının ilk çeyrek döneminde Avrupa akıllı telefon pazarında beşinci sırada yer almaktadır. Bu konu ile ilgili ekstra bilgi olarak şunlar dile getirmiştir:

“Avrupa pazarına 2018’de giren OPPO, yerel pazara daha iyi hizmet sunabilmek için operatör iş kolunu genişletti ve aktif olarak Ar-Ge’ye yatırım yaparak farklı amiral gemisi ürünler sunmaya yönelik çalışmalar yürüttü. Orta ve üst düzey ürünleriyle büyük beğeni kazanan OPPO, yıllık bazda %4’lük bir büyüme yakalayarak Batı Avrupa’daki satış rakamları açısından dördüncülüğünü korurken 12 ülkede bölge pazarında ilk beşte yer aldı. Batı Avrupa’da OPPO önceki yıla göre Almanya’da %415, İrlanda’da %258, Belçika’da %217, İsviçre’de %82 ve İngiltere’de %53 büyüme göstererek güçlü bir performans sergiledi. Bunlara ek olarak OPPO, Macaristan pazarına girdikten sonra kısa bir süre içinde %1395’lik bir yıllık büyüme elde ederek pazarın dördüncü en büyük akıllı telefon üreticisi haline geldi. Şirket, 2022 yılının ilk çeyreğinde ise Çin pazarının en çok satan ikinci markası olarak yerini korudu. “dile getirildi.

Türkiye’de kurulan fabrika ile telefon üretimleri yapan firmalardan biri olan OPPO, uzun bir zamandır Türkiye pazarına yeni bir ürün getirmedi, yurt dışında çıkan pek çok ürün üzücü şekilde Türkiye’ye gelmedi. Konuyla ilgili olarak elde edilen bilgiler şu an için bunlarla kısıtlıdır.