Sosyal Girişim Yuvarla, Papara Tarafından Satın Alındı

Sosyal Girişim Yuvarla, Papara Tarafından Satın Alındı

Papara, sivil toplum kuruluşlarına kaynak sağlayan Yuvarla’yı bünyesine kattığını ve Türkiye’de ilk kez bir sosyal girişimin satın alındığını duyurdu. Papara, Yuvarla ile birlikte 13 milyondan fazla kullanıcısına sunduğu ‘Bağış’ özelliğini güçlendirmeyi, daha fazla STK’ya ulaşmayı, bağış tutarlarını artırmayı, hızlı ve sürekli bir bağış kanalı oluşturmayı hedeflediğini dile getirdi.

Papara,Yuvarla’yı satın aldığını ve bunun Türkiye’nin ilk sosyal girişim satın alması olduğunu duyurdu.

Yuvarla ile birlikte Papara’nın 13 milyondan fazla kullanıcısına sivil toplum kuruluşlarına bağış yapmayı sağladığı ‘Bağış’ özelliğinin güçlenmesi hedefleniyor. Daha fazla STK’ya ulaşmak, STK’ların daha fazla bağış toplamasını sağlamak ve düzenli bir bağış sistemi oluşturmak da bu satın almayla hedeflenenler arasında yer alıyor.

“Daha fazla STK’ya ulaşmayı, hızlı ve sürekli bir bağış kanalı oluşturmayı hedefliyoruz.”

Papara CEO’suEmre Kencikonuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Bağış özelliğimiz ile ayda ortalama 3.000’in üzerinde bağış işlemi gerçekleşiyor. Bunu daha ileriye taşımak istedik. Yuvarla’yı ve gerçekleştirdiği güzel işleri uzun zamandır takip ediyorduk. Yuvarla’nın bünyemize katılması ile kullanıcılarımız artık Papara Card’ları ile yaptıkları harcamalardaki küsuratları yuvarlayarak aradaki kuruşları diledikleri sivil toplum kuruluşuna bağışlayabilecek.

Bu satın almayla birlikte ‘Bağış’ özelliğimizi güçlendirmeyi, daha fazla STK’ya ulaşmayı, hızlı ve sürekli bir bağış kanalı oluşturmayı, bağış tutarlarını artırmayı, Yuvarla’nın ise daha büyük bir kitleye ulaşmasını hedefliyoruz. Yuvarla’yı satın almamız ülkemizdeki girişimcilik ekosistemi için de bir ilk. İlk kez bir sosyal girişim satın alınıyor. Papara olarak sosyal girişimcileri sonuna kadar desteklemekte kararlıyız. Bu konuda büyük bir adım attığımıza inanıyoruz. ” dedi.

“Papara’nın desteği ile bağışçı ve bağış kanalları artış gösterecek.”

Yuvarla kurucularıEmre DanacıveErdi Yerebasmaz, yüzbinlerce bağışçının küsuratlarını yuvarlayarak kuruşları milyon TL hacminde bağışlara dönüştürdüklerini belirterek; “Tehdit altındaki doğal yaşamdan kadına şiddete, insani yardımdan nitelikli eğitime kadar günümüzün önemli sosyal sorunlarına çözüm bulmaya çabalayan sivil toplum kuruluşlarına yardım etmek için kolektif bir destek gerekiyor. Sosyal etki yaratmak konusundaki heyecanımızı Papara’nın da paylaştığını görmek bizi mutlu etti ve bu satışın zeminini oluşturdu. Papara ve Yuvarla’nın yollarının kesişmesi Yuvarla için oldukça önemli bir gelişme. Papara’nın 13 milyonu aşkın kullanıcısı ve iletişim kaynakları, Yuvarla’nın daha fazla kullanıcıya ve daha fazla bağışçıya ulaşması için kullanılacak. Birlikte çok daha fazla STK’ya ulaşacağız.” dedi.