WhatsApp’ı Android’den iOS’a Geçirmek Mümkün Olacak

WhatsApp’ı Android’den iOS’a Geçirmek Mümkün Olacak

Milyonlarca kullanıcısı olan popüler sohbet uygulaması WhatsApp, Android platformundan iOS’a geçişi daha da kolay hale getirilmek için yeni özelliğini kullanıcıların beğenisine sunulmuştur.

Dünya’nın en çok kullanılan mesajlaşma platformu WhatsApp, uygulamaya kullanıcı deneyimini artıracak yeni özellik eklemeye devam ediyor. Geçtiğimiz sene belirli Samsung cihazlar için iOS platformundan Android’e geçişi daha kolay hale getiren WhatsApp, şimdi ise aynı imkânı Android’den iOS’a geçmek isteyen kullanıcılar için sunuyor.

Platformlar arası geçişler kolaylaşıyor

Farklı işletim sistemi bulunan cihazlar arası sohbet geçmişini bazı üçüncü taraf araçlar ile aktarmak mümkün olsa da bu araçların çoğu ücretli olarak sunuluyor. Bunun yanı sıra Apple ile ortak bir çalışma yapan WhatsApp, Android’den iOS’a geçiş yapan kullanıcılarınhesap bilgilerini, profil fotoğrafını, bireysel ve grup sohbetlerini, sohbet geçmişini, sohbet ortamınıveWhatsApp ayarlarını hızlı bir şekilde aktaracak.

21 Temmuz itibariyle kullanıcıya sunulan söz konusu bu özellik, Google Play Store’a eklenen ‘IOS TAŞI’ uygulaması üzerinden ulaşmak mümkün olacak. WhatsApp’ın yönlendirdiği talimatlara göre hem gönderen hem de alan cihazlardan WhatsApp’ın en son sürümünün yüklü olmasını, aynı telefon numarasının kullanılmasını ve buna ek olarak verilerin aktarıldığı iOS cihazların fabrika ayarlarında sıfırlanmış veya yeni olması gerekiyor.