Ülkemiz'de de batarya üretimi sağlamak için önemli bir adım atan Ford, kısa bir süre içerisinde Avrupa odaklı iddialı bir ürün seçeneği kurmak istiyor.
Bir süredir elektrikli araç geleceği ile ilgili kendi içerisinde geliştirme hamleleri ile gündemde yer alan Ford, sonunda geniş çaplı planlama niteliğinde duyurularını gerçekleştirdi.
Covid-19 pandemisinin sebep olduğu kısıtlamalara rağmen büyümesini sürdüren mikro mobilite sektöründe bugün önemli bir gelişme yaşandı.
Bu adım, Tier’in şehir ve araç sayısı açısından küresel olarak en büyük mikro mobilite merkezi Kuzey Amerika’ya giriş yapmasını işaret ediyor. Şirket, Kasım 2021’de Avrupa’nın en büyük paylaşımlı bisiklet hizmeti nextbike‘ı ve aralık ayında ise İtalya merkezli Wind Mobility‘i satın almıştı.
Yahoo, web hizmetleri şirketinin ülke içerisinde e-posta hizmetine vermiş olduğu desteği sona geldiği için  Çin’deki faaliyetlerini tamamen bitirme kararı aldığını açıkladı. 
Yahoo, web hizmetleri şirketinin ülke içerisindeki e-posta hizmetine vermiş olduğu desteği bitirdiği için Çin’deki işlemlerini tamamen bitirdi.
NETGSM, Türkiye’nin 4. iletişim operatörü olmak ve Turkcell, Turk Telekom, Vodafone gibi 3 büyük isimlerle yarışmak için harekete geçti.
Türkiyede aktif olarak yer alan Turkcell, Turk Telekom ve Vodafone gibi operatörlere yeni bir tane daha eklendi. Konuyla ilgili olarak verilen bilgilere göre Ankara merkezli NETGSM, bu alanda da aktif olarak yer almak için çalışmalara başlamıştır. 
Toyota, tedarikçilerinden birinin hacklenme olayıyla karşı karşı karşıya kalmasının ardından Japonya’daki fabrikalarında üretimi durdurma kararı aldı.
Toyota, tedarikçilerinden birinin hacklenme olayıyla karşı karşı karşıya kalmasının ardından Japonya’daki fabrikalarında üretimi durdurma kararı aldı.
Güvenlik Kamerası Uzaktan İzleme Sistemleri Nasıl Çalışır
Güvenlik, son yıllarda özellikle artan suç girişimleri nedeniyle oldukça önem arz eden konulardan biridir. Kişiler, her şekilde kendilerinin ve mülkiyetlerinin güvenliğini sağlama amacıyla farklı yollara başvurmaktadır.
Hybrid IP Güvenlik Kamera Sistemleri
Hibrit CCTV Sistemleri, Analog CCTV Sistemi ile IP SCCTV Sistemi teknolojilerini bir araya getirmektedir. Anolog kameralardan ve IP kameralar ile IP encoder cihazlarından iletilen görüntüleri kayıt eden Hibrit DVR cihazları bu teknolojinin temel yapısını oluşturmaktadır. 
Metaverse Evreni Ne Kadar Güvenilir?
Meta veri deposunda, pazarlamacılar alışık olduğumuz düz ekranlardaki reklamlarla sınırlı kalmayacak. Temsil ettikleri şirketler ve markalar adına sürükleyici, üç boyutlu deneyimler yaratmak için tam bir sanal evrene sahip olmuş olacaklar.
Avustralya, İngiltere ve ABD’deki istihbarat teşkilatları tarafından 2020-2021 yılları arasında en çok yararlanılan güvenlik açıkları, ortak bir tavsiye şeklinde yayınlandı ve tehdit aktörlerinin kamuya açıklanmış kusurları kendi avantajlarına nasıl hızlı bir şekilde silahlandırabildiklerini bir kez daha gösterdi.
En önemli 30 güvenlik açığı, Microsoft, VMware, Pulse Secure, Fortinet, Accelion, Citrix, F5 Big IP, Atlassian ve Drupal’ın geniş ürün yelpazesini kapsayan uzaktan çalışma, sanal özel ağlar ve bulut tabanlı teknolojiler de dahil olmak üzere çok çeşitli yazılımlara yayılmıştır.
Protokol en geniş tanımıyla bir kurallar bütünüdür. Günümüzde internet üzerinden yaptığımız her eylemin arkasında da çeşitli internet protokoller bulunmaktadır.
Protokoller uygulanırken karışıklık çıkmaması adına cihazların kendi protokol adresleri bulunmaktadır. Basitçe IP Spoofing ya da IP sahteciliği bu adreslerin taklit edilmesi ile başkası adına bir işlem gerçekleştirmek olarak tanımlanabilir.
Merkezi HUB’ ı trafik için daha iyi bir yol hakkında Spoke’ ları (konuşmacıları) dinamik olarak yönlendirmesine olanak tanır.
ADVPN, Merkezi HUB’ ı trafik için daha iyi bir yol hakkında Spoke’ları (konuşmacıları) dinamik olarak yönlendirmesine olanak tanır. Hub, uç ve tam örgü topolojileri için internet veya WAN üzerinden adres yönetimini kullanarak IPsec VPN tünellerini otomatik olarak kurar.
Zararlı Yazılım Analizi Nedir ve Neden Gereklidir?
Zararlı Yazılım Analizi Nedir ve Neden Gereklidir? Zararlı yazılım, programlanabilir herhangi bir aygıta, hizmete veya ağa zarar vermek veya bunlardan yararlanmak üzere tasarlanmış her türlü zararlı yazılım için kullanılan kapsamlı bir terimdir.
97 adet blog bulundu.