Dijital yayın platformu olan Netflix, "Bir Şeyler Oynat" özelliğini TV uygulamasından sonra Android cihazlarında hizmete sundu.
Dünyanın en popüler dijital yayın platformuolan Netflix, yeni özelliği olan Bir Şeyler Oynat özelliğini Android işletim sistemine sahip olan cihazlarda kullanıma sundu. Netflix’in Bir Şeyler Oynat özelliği Android kullanıcılarına yönelik sunuldu.
 Teknoloji Dünyasının Başarılı İsimlerinden Ve En Fazla Kullanılan Arama Platformu Olarak Nitelendirilen Google, Blok Zincir Dünyasına Dahil Olmak İçin Harekete Geçti.
Google, bulut hizmetlerinden yararlanarak blok zinciri üretici olma hedefi ile EOS.IO blok zinciri topluluğuna dahil olduğunun haberini verdi. Block.one, geçtiğimiz günlerde Google Cloud ile bir ortaklık içerisine girdiğini söyledi.
El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, 20 Eylül Pazartesi günü Twitter'da yaptığı açıklamada, Bukele, Bitcoin fiyatlarındaki son düşüşe atıfta bulunarak Pazar günü geç saatlerde yeni bir satın alım işlemi gerçekleştirdiklerini söylediğini açıkladı.
El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, 20 Eylül Pazartesi günü Twitter'da yaptığı açıklamada, Bukele, Bitcoin fiyatlarındaki son düşüşe atıfta bulunarak Pazar günü geç saatlerde yeni bir satın alım işlemi gerçekleştirdiklerini söylediğini açıkladı.
Bitcoin Son Yılların En Düşük Seviyesini Gördü. Borsada Tutulan Bitcoin Ne Zaman Yükselecek?
Analistler, Bitcoin'in son kalan %10'luk arzın kutluk başlatabileceğini söyledi. Bitcoin’in 43 Bin USD seviyesinden bu yana başlatılan fiyat toparlanmasının ardından kurumsalların ve bitcoin balina hesapların alışlarının olduğunu zincir verilerinden görebilirsiniz.
Power Over Ethernet teknolojisi, ethernet kablosu aracılığıyla veriyi ve elektriksel gücü güvenli bir biçimde taşıyan sistemler olarak açıklanabilmektedir.
Power Over Ethernet teknolojisi, ethernet kablosu aracılığıyla veriyi ve elektriksel gücü güvenli bir biçimde taşıyan sistemler olarak açıklanabilmektedir. PoE’nin açılımı “Power over Ethernet” yani “Ethernet Üzerinden Güç”tür.
Access Point kablolu erişimi kablosuz erişime açmak için kullanılan donanımdır.
Türkçe karşılığı “Erişim Noktası” olan Access Point teknolojisi kablolu olan erişimi kablosuz şekilde erişime açmak için kullanılan donanımlardır. Kablosuz modemlerle benzeyen bu cihazlar, tek başlarına modem olarak kullanamazlar.
Bu cihaz toplu internet paylaşımı yapılan alanlarda interneti kullanan kişilerin bilgilerini tutmaya yarar.
5651 Loglama kanunu internet ortamındaki paylaşımların kontrol altında tutulabilmesi ve paylaşımlar arasında bulunan suç teşkil edici hakaretler, yorumlar, resimler vb. gibi olaylarla mücadele edebilmek için çıkarılmış internet kanunudur.
Dışarıdan gelecek saldırıları ve ağ içerisine zararlı yazılımları engellemek için kullanılan cihaz.
Firewall cihazları ve yazılımları, bilgisayar ağlarındaki güvenliği sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Genel görevi, ağ üzerinden internet erişimi sağlayan kullanıcıların güvenliğini sağlamaktır. Ayrıca erişilmesi istenilmeyen siteler cihaz üzerinden engellenebilir.
Dynamic Host Configuration Protocol (DHCP) neye denir? Neden ihtiyaç duyulur?
DHCP, bir ağa bağlanmak isteyen cihazların dinamik konfigürasyonlarının yapılmasını sağlar. Yani ağınızda bulunan bilgisayar, tablet, akıllı telefonlar veya IOT gibi cihazlarınıza ip adresi, ağ maskesi, ağ geçidi ve DNS adresini otomatik atamak için kullanılan bir protokoldür.
CCTV Televizyon sisteminden farklı yanı bir merkezden açık ve geniş kullanıcı kitlesine yayın yapmak yerine Lokal bir alan içinde görüntü izleme sistemlerinin genel ismidir.
CCTV açılımı, Closed Circuit Television şeklindedir. Yani Kapalı Devre Televizyon Sistemi anlamına gelmektedir. Televizyon sisteminden farklı yanı bir merkezden açık ve geniş kullanıcı kitlesine yayın yapmak yerine Lokal bir alan içinde görüntü izleme sistemlerinin genel ismidir.
Güvenlik Kamera Sistemleri,tüm şartlara uyan tek bir kalıp olarak kullanılmasından öte, ihtiyacı karşılayacak şekilde planlanmış olması gerekmektedir.
CCTV veya yaygın kullanımıyla Güvenlik Kamera Sistemleri, tüm şartlara uyan tek bir kalıp olarak kullanılmasından öte, ihtiyacı karşılayacak şekilde planlanmış olması gerekmektedir. İhtiyacımıza uygun sistemi seçebilmek için incelenmesi gereken üç farklı aşama vardır.
IP kamera sistemleri, üzerinde yer alan sensörlerin yardımı ile görüntüleri yakalar ve bu görüntüleri dijital veriye çevirir. Ağ üzerinden yetkilendirilmiş olan kullanıcılara görüntüleri ileterek kayıt cihazına veya karta gerek duymadan çalışma mekanizması sağlar.
Her işyerine göre gerekli kamera sistemleri farklılık gösterir. Küçük işletmeler için daha çok iş yerinin büyüklüğüne göre 2-4 arası kameralı analog güvenlik sistemi tercih edilirken üretim yapan büyük fabrikalar için 100-150 arası kameralı IP güvenlik sistemi gerekir.
142 adet blog bulundu.